We wcześniejszym wpisie pzedstawiłem podstawowe mechanizmy tworzenia i wyszukiwania zadań, więc teraz pora zabrać się za pracę z zadaniami. Po wybraniu zadania, nad którym chcemy pracować w otwartym edyotrze tego zadania klikamy przycisk Activate (ostatnia ikonka po prawej stronie u góry na zakładce Overview – rysunek niżej).
lub też w widoku Task List klikamy tutaj:
Jest też opcja, żeby w tym samym widoku kliknąć Activate i w nowym oknie wybrać interesujące nas zadanie wpisując jego nazwę:
Po aktywacji zadania zauważymy, że niektóre elementy interfejsu użytkownika zmieniły swoją zawartość, a niektóre wręcz stały się puste (np. widok Package Explorer). Czemu? Zaczął działać kontekst, a ponieważ wcześniej nie pracowaliśmy nad tym zadaniem, więc kontekst jest pusty. Co w takiej sytacji zrobić? Najłatwiej jest chwilowo zrezygnować z funkcjonalności jaką daje nam kontekst, pozwolić Mylynowi zebrać potrzebne informacje, a później wrócić do kontesktu, aby łatwiej i szybciej pracować. Do włączania i wyłączania kontekstu służy przycisk:
Przycisk ten wyłącza korzystanie z kontekstu w danym widoku (np. w widokach Package Explorer, Outline, itp.). Po chwili pracy możemy wrócić do kontesktu i zobaczymy, że widoki wypełniły się informacjami związanymi z naszym zadaniem (poniżejprzykład widoku Package Explorer).
Jeśli teraz otworzymy sobie nasze zadanie w edytorze i przejdziemy na zakładkę Context to zobaczymy, że zakładka ta wypełniła się informacjami na temat naszego kontekstu:
Za pomocą zaznaczonego powyżej suwaka możemy wpływać na czułość naszego kontekstu, czyli na ilość elementów w nim przechowywanych. Dodatkowo za pomocą opcji znajdujących się pod suwakiem możemy:- dołączyć obecny kontekt do zadania znajdującego się w repozytorium (tak aby inny programista mógł z niego skorzystać) – opcja Attach context...
- pobrać kontekst dołączony do repozytorium zadań – opcja Retrieve Context...
- skopiować obecny kontekst do innego zadania – opcja Copy Context to...
Oczywiście po wykonaniu zadania oznaczamy je jako zakończone (w przypadku pracy z Bugzillą na zakładce Bugzilla zaznaczamy Resolve as Fixed).
Podczas pracy z Mylynem natrafimy pewnie na sporo ikon, które mogą być dla nas niezrozumiałe – z myślą o tym twórcy Mylyna przygotowali zestaw ikon wraz z wyjaśnieniem, która ikona co oznacza. Legenda dostępna jest z menu widoku Task List:
A sama legenda wygląda tak:To chyba najważniejsze kwestie związane z pracą z Mylynem. Ja osobiście zdecydowanie polecam to narzędzie – sami się przekonacie jak bardzo potrafi ono przyspieszyć Waszą pracę i pomóc w pracy zespołowej.
3 komentarze:
Pomysł z rozgryzaniem pluginów dobry. Łatwiej się rozeznać na początku. Czekam na więcej ;)
Bardzo fajnie zostało to napisane.
Niestety ja się na tym nie znam więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Za to jak czytałam na stronie https://gomobi.pl/how-to-do/jak-profesjonalnie-przygotowac-wideokonferencje/ to jak najbardziej organizacja wideokonferencji jest niezwykle ważna.
Prześlij komentarz