Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...

niedziela, 27 stycznia 2008

Nowości w Mylyn 2.2

Swego czasu informowałem Was o zbliżającym się webinarze dotyczącym najnowszej wersji Mylyna 2.2. Ostatnio miałem trochę czasu, aby spojrzeć na nowości się tam znajdujące i chciałem się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Według mnie najbardziej interesujące zmiany to:

 • Mamy teraz możliwość tworzenia nowych zadań (ang. task) bezpośrednio z raportu o nieudanych testach. Wygląda to mniej więcej tak:

 • W menu kontekstowym widoku Search znajdziemy opcję Group by owner, która (jak sama nazwa wskazuje) pozwali nam pogrupować wyniki wyszukiwania po właścicielu zadania.


 • Mamy teraz możliwość klonowania zadań oraz zapytań (ang. query), co często pozwala znacznie oszczędzić czas. Opcje klonowania są dostępne w menu kontekstowym w widoku Task (jeśli klikniemy prawy przyciskiem na zadaniu to będziemy mogli sklonować to zadanie, jeśli klikniemy na całym zapytaniu to opcja klonowania zapytania stanie się aktywa).

  Jak widać możemy też importować oraz eksportować zadania i zapytania, ale te opcje były dostępne już wcześniej, więc nie będę ich tutaj opisywać.
 • Jeśli okaże się, że część jakiegoś zadania chcemy wydzielić do zadania nowego to możemy teraz bardzo latwo to zrobić. Wystarczy w edytorze zadania zaznaczyć tekst, który chcemy skopiować i z menu kontekstowego wybrać New Task from Selection.

 • Ulepszony został mechanizm tworzenia zrzutów ekranów i dołączania ich do zadań. Teraz taki zrzut tworzy się w kilku szybkich kliknięciach. Aby taki zrzut zrobić klikamy przycisk Attach Screenshot... znajdujący się w sekcji Attachements edytora zadania:


  Otworzy się kreator, w którym możemy za pomocą przycisku Capture Desktop zrobić zrzut ekranu, a następnie zaznaczyć, który obszar nas interesuje.  Na kolejnej tronie podajemy dodatkowe informacje, klikamy Finish i zrzut zostaje dołączony do zadania (oczywiście trzeba jeszcze zapisać zmiany w naszym edytorze, żeby te zmiany były widoczne na serwerze).
 • Cytowane fragmety komentarzy są teraz oznaczane, aby łatwo można było je rozpoznać

 • I na koniec coś co mnie najbardziej interesuje, bo sam to implementowałem podczas jednego z BugDay'ów (#201144). Teraz razem ze zmianami kontekstu zmieniać się nam będą zakładki z widoku Bookmarks.

  Nie jest to może nic spektakularnego i nie wymagało ogromu pracy, ale i tak satysfakcja pozostaje :)


  Tak w skrócie wyglądają najbardziej interesujące (moim zdaniem) zmiany wprowadzone w wersji 2.2 Mylyna. Po więcej szczegółów zaprasza tutaj.

Brak komentarzy: