Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...

czwartek, 31 stycznia 2008

Jak sobie radzić z problemami?

Raz na jakiś czas mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w naszej przestrzeni pracy (ang. workspace) roi się aż od błędów. Eclipse wszystkie błędy i ostrzeżenia agreguje w widoku Problems.:


Często błędy dotyczą różnych projektów i trudno się w tym wszystkim połapać. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie - wystarczy skorzystać z filtrów dostępnych w widoku Problems. Aby dostać się do ustawień filtrów w Eclipsie 3.3 klikamy:

Natomiast w Eclipse 3.4 musimy wejść do menu widoku i wybrać opcję Configure Contents:

Dalsza praca w obu wersjach środowiska jest podobna, więc nie będę jej rozdzielał. Powinniśmy zobaczyć okno podobne do tego poniżej:

W tym miejscu możemy dowolnie konfigurować widok Problems. Ja zwykle korzystam z opcji On selected elements and its children, co pozwala mi ograniczyć wyświetlane błędy do zaznaczonego elementu (np. w widoku Package Explorer) i jego dzieci.

Dla przykładu, jeśli zaznaczę sobie wybrany projekt w widoku Package Explorer w widoku Problems pojawią się 32 błędy:

Natomiast po zaznaczeniu jednego z pakietów w tym projekcie widok Problems wyświetli mi tylko 3 błędy, które występują w klasach należących do tego pakietu:

Oczywiście można też korzystać z pozostałych opcji dostępnych w filtrach widoku Problems, ale ja korzystam najczęściej z tej przedstawionej w tym poście.

Brak komentarzy: