Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...

środa, 4 czerwca 2008

Wrażenia po Javarsovii 2008

Sobota 31. maja 2008, godzina 05:27 razem z Jackiem i Adamem wyruszyliśmy zobaczyć, co tam słychać w polskim javowym świecie i jednocześnie pokazać, że w Poznaniu też coś się dzieje.
Po przyjeździe na miejsce przywitał nas głównodowodzący Jacek Laskowski, który pokazał nam "co, gdzie i jak?". Przed prezentacją poszliśmy z Jackiem dopracować nasze prezentacje, a o 11 przyszedł czas, żeby powiedzieć coś od siebie. Okazało się jednak, że sala w której mieliśmy mieć prezentacje została przekazana prezentacji o Google Guice, a my poszliśmy do sali trochę mniejszej, ale chyba wyszło to na dobre, bo dzięki temu było wrażenie, że prawie cała sala jest pełna (myślę, że było koło 50 osób). Najpierw ja powiedziałem kilka słów o Eclipse RCP, potem Jacek przejął pałeczkę i pokazał inne twarze Eclipse'a. Chyba się podobało, bo pytania leciały do nas z każdej strony sali - widać, że ludzi zainteresowało to co im pokazywaliśmy.
Na początku prezentacji okazało się, że ktoś czyta tego bloga i była uwaga, że dawno nie było żadnych nowości tutaj. Mam nadzieję, że od lipca nowe materiały będą się bardziej regularnie pojawiały i zaspokoję Wasz eclipsowy głód wiedzy ;)
Potem przyszedł czas na obiad i panel jugowy - fajnie było posłuchać, jak środowisko javowe rozwija się w całej Polsce i jakie są plany na przyszłość.
Udało się nam też spotkać kilka osób, które w zeszłym roku brały udział w naszym szkoleniu Eclipse Summer School i dowiedzieć się, że niektórzy z nich stosują teraz technologie Eclipse'a w swoich projektach.
Na dłużej nie mogłem zostać, ale to co widziałem zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie i mam nadzieję, że w przyszłym roku też będzie mi dane wziąć udział w tym wydarzeniu - znów jako prelegent, lub chociaż jako słuchacz.

P.S. Znalazłem kilka zdjęć z Jackiem i ze mną w roli głownej.

Update: Adam zebrał relacje Poznaniaków w jedną całość i umieścił tutaj.

1 komentarz:

SmayLee pisze...

To osoba czytajaca bylem ja. Przegladam posty na blogu, bo chce usprawnic prace z eclipsem. Co do prezentacji bardzo fajna i latwo opisujaca nowe dla mnie zagadnienia. Chociaz bardziej interesuje mnie uzywanie eclipsa w sposob standardowy - tj skroty, pluginy itp niz tworzenie czegos na silniku eclipsa. No ale zawsze dobrze wiedziec o takich rzeczach. Pzdr Marek