Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...

wtorek, 4 grudnia 2007

Trzymając rękę na Pulsie

Od jakiegoś czasu zbieram się, żeby napisać o tym w jaki sposób instaluje się wtyczki dla Eclipse'a. Aż tu nagle w zeszłym tygodniu trafiłem na projekt Pulse. Pulse pozwala nam ściągać wybrane przez nas konfiguracje Eclipse'a bez zbędnego martwienia się o zależności między wtyczkami i instalowania wszystkiego oddzielnie.
Co jeszcze jest ciekawego w Pulsie? Po pierwsze: jest darmowy! Możemy go używać, jako użytkownik anonimowy (wówczas są pewne ograniczenia) lub też zarejestrować się podając swój adres e-mail (rejestracja oczywiście też jest darmowa). Po drugie po zarejestrowaniu możemy tworzyć własne profile Eclipse'a (złożone z różnych wtyczek) i współdzielić je z innymi użytkownikami Pulse'a - dzięki czemu cały nasz zespół będzie zawsze korzystał z tego samego Eclipse'a i z tych samych wtyczek.
Sam co prawda jeszcze nie miałem zbyt dużo czasu, aby przetestować to rozwiązanie, ale wygląda ciekawie i chyba warto dać mu szansę. Zapraszam zatem do ściągania i testowania! A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to możecie obejrzeć demo.

Brak komentarzy: