Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą DemoCamp. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą DemoCamp. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 18 listopada 2008

3. edycja Eclipse DemoCamp Poznań już w poniedziałek!

Zapraszamy na 3. edycję Eclipse DemoCamp Poznań - cyklu imprez odbywających się na całym świecie pod patronatem Eclipse Foundation. Spotykamy się w poniedziałek, 24 listopada w Piwnicy 21 w Poznaniu. Start o 18:00.

Będziemy promować Eclipse'a jako IDE oraz platformę RCP tym razem jednak przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego! Prosto z Kanady zaprosiliśmy Wassima Melhema - lidera technicznego zespołu tworzącego Eclipse Plug-in Development Environment (PDE), obecnie rozwijającego komercyjne produkty bazodanowe w oparciu o platformę Eclipse. Dawid Weiss z Politechniki Poznańskiej opowie o kulisach osadzania wyszukiwarki Carrot w aplikacji RCP, zaś Bartosz Michalik przedstawi sposób na niechciane rozszerzenia platformy, prezentując mechanizm PDE Product Customization.

Zachęcamy i Was do współtworzenia imprezy w sesji lightning talks, która ostatnio cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jeżeli chcecie opowiedzieć o Waszym produkcie, doświadczeniach, problemach czy poruszyć jakikolwiek temat związany z Eclipsem - scena, mikrofon i projektor staną się Wasze na kilka minut.

Tak jak uprzednio przygotujcie się na ożywione dyskusje przy darmowym piwie i pizzy oraz na odrobinę aktywności fizycznej na matach DDR ;-) A wszystko to w znakomitym towarzystwie poznańskiej społeczności IT!

Udział jest bezpłatny jednak prosimy o rejestracje na stronie (lub mailowo u organizatorów) .

poniedziałek, 23 czerwca 2008

Eclipse DemoCamp już dziś w Poznaniu, a w sobotę w Krakowie!

Przypominam, że już dzisiaj czeka nas wielkie eclipsowe wydarzenie w Poznaniu, czyli Eclipse DemoCamp! Serdecznie zapraszamy do Piwnicy 21 na godzinę 18:00. Jeśli jeszcze się nie dopisaliście to listy uczestników to zróbcie to już teraz (do edycji wiki potrzebne jest hasło na Bugzilli Eclipse'a, jeśli nie macie takiego konta, to dajcie znać w komentarzu, a dopiszę Was do listy).
Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, będą goście z laboratorium IBM'u w Krakowie - Szymon Brandys oraz Tomek Żarna, będzie mowa modelowaniu biznesowym, generowaniu raportów, nowościach w Eclipse Ganymede, a także o mechanizmie zadań w platformie Eclipse, uczestnicy projektów eclipsowych w ramach Google Summer of Code opowiedzą o tym co przygotowują, a dodatkowo każdy z Was będzie mógł wziąć mikrofon i powiedzieć kilka słów od siebie! Z tego co wiem, to organizatorzy planują kilka niespodzianek, więc nie może Was tam zabraknąć!


Kraków też szykuje spotkanie w ramach Eclipse DemoCamp - najbliższa sobota 28.06.2008 godzina 12:30, klub RE. Jeśli nie możecie dołączyć do nas w Poznanu, to w Krakowie na pewno też będzie ciekawie, więc zachęcam do uczestnictwa!

poniedziałek, 9 czerwca 2008

Eclipse DemoCamp 2008 w Poznaniu!

Tak jest - również teraz włączamy się w ogólnoświatowe organizowanie spotkań sympatyków Eclipse'a, czyli Eclipse DemoCamp. Tym razem będzie tylko jedno spotkanie, ale za to w zupełnie innej atmosferze, gdyż zapraszamy do Piwnicy 21 na ul. Wielkiej w Poznaniu. Zaczynamy o godzinie 18:00 we wtorek 24. czerwca.
Mamy juz pierwszych chętnych do prezentacji, jeśli ktoś z Was chciałbym powiedzieć coś na temat Eclipse'a lub swojego projektu opartego na Eclipsie to zapraszamy (wystarczy zostawić namiar na siebie w komentarzu, lub napisać maila do Jacka, który zajmuje się współorganizacją spotkania, na adres: jacek.pospychala [at] gmail.com), plotka też niesie, że będziemy mieli gości z laboratorium IBM'a w Krakowie.

Poprzednia impreza Eclipse DemoCamp cieszyła się sporym zainteresowaniem, szczegóły znajdziecie tutaj i tutaj, można też zobaczyć filmy z prezentacji.

sobota, 15 grudnia 2007

Filmy z Eclipse DemoCamp w Poznaniu są już dostępne!

Tak jak mówi tytuł posta udało nam się (dzięki znajomościom Kasi Bylec) udostępnić nagrania z Eclipse DemoCampa w Poznaniu. Nie ma chyba co pisać więcej na ten temat, więc życzę po prostu miłego oglądania:

Krzysztof Daniel i Bartosz Michalik - "Eclipse Way - czyli w jaki sposob organizowac prace wokol projektu open source"



Katarzyna Bylec i Mateusz Pabiś - "g-Eclipse - introduction to grids, access the power of the grid"



Jacek Pospychała - "How big fun OSGI can be?"



Łukasz Olek - "UC Workbench - przyklad aplikacji RCP"

piątek, 30 listopada 2007

Eclipse DemoCamp 2007 w Poznaniu zakończony!

Tak jak zapowiadałem w ostatnią środę odbyła się druga i zarazem ostatnia część wydarzenia Eclipse DemoCamp w Poznaniu. Podczas prezentacji odwiedziliśmy się, czym jest specyfikacja OSGi i czemu jest taka fajna. Mogliśmy również zobaczyć jak wygląda przykładowa aplikacja Eclipse RCP, czyli projekt UC Workbench.
Pracujemy nad udostępnieniem spotkać w postaci wideo, jak tylko będzie coś wiadomo to dam Wam znać
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i do zobaczenia następnym razem.
A na koniec jeszcze kilka zdjęć z ostatniego spotkania:


środa, 28 listopada 2007

Druga odsłona Ecipse DemoCamp dziś wieczorem!

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Eclipse DemoCamp, które odbędzie się dzisiaj w Centrum Wykładowym Politechniki Poznaskiej w sali nr 13 o godzinie 18:30. Będzie można posłuchać dwóch prezentacji:

Tutaj możecie zobaczyć relację ze spotkania zeszłotygodniowego.
Do zobaczenia wieczorem!

piątek, 23 listopada 2007

Pierwsza część Eclipse DemoCamp w Poznaniu już za nami

W ostatnią środę odbyło się pierwsze (z planowanych dwóch) spotkań Eclipse DemoCamp w Poznaniu. Na spotkanie oprócz organizatorów oraz prezenterów przybyło ponad 80 osób, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Prezentacje (mimo kłopotów technicznych z połączeniem internetowym) stały na wysokim poziomie, a publiczność nie próżnowała i oprócz jedzenia ciastek zadawała również pytania :-)
A oto jak mniej więcej wyglądało spotkanie:





Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na najbliższą środę, kiedy to odbędzie się druga odsłona Eclipse DemoCampa w Poznaniu.

środa, 21 listopada 2007

Pierwsza odsłona Eclipse DemoCamp w Poznaniu już dzś!

Przypominam, że już dzisiaj o 18:30 odbędzie się pierwsze z dwóch spotkań w ramach Eclipse DemoCamp. Jak można zobaczyć na stronie wydarzenia zapisało się już ponad 30 osób (więcej niż w Toronto, Monachium czy Chicago), myślę więc że będzie to świetna okazja spotkać osoby zainteresowane Eclipsem!
Na dziś zaplanowane są dwie prezentacje:

  • Bartosz Michalik (IBM) oraz Krzysztof Daniel (IBM) opowiedzą o "Eclipse Way - czyli w jaki sposób organizować prace wokół projektu open source"
  • Katarzyna Bylec z Mateuszem Pabisem opowiedzą o gridach oraz o projekcie g-Eclipse, w którym biorą udział
Oprócz prezentacji przewidziana jest dyskusja oraz...ciastka i napoje.
Zapraszam wszystkich do udziału! A dla tych co nie będą mogli uczestniczyć i włączyć się do dyskusji pragnę poinformować, że będziemy nagrywać prezentacje, więc będziecie mogli zobaczyć co się działo.

Szczegółowe informacje (co?, gdzie? i kiedy?) znajdziecie na poniższym plakacie:

niedziela, 4 listopada 2007

Eclipse DemoCamp w Poznaniu!

Kolejna informacja o spotkaniu sympatyków Eclipse'a. Jako IBM Eclipse Support Center w połączeniu z GIKiem oraz poznańskim JUGiem organizujemy Eclipse Demo Camp w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Będzie można spotkać programistów projektu Eclipe'owego g-Eclipse, posłuchać o ciekawych projektach opartych na Eclispsie oraz o tym w jaki sposób powstaje sam Eclipse.
Ciągle myślimy nad formą spotkania, ale już teraz zapraszam, bo będzie się działo! :)