Zapraszamy na 3. edycję Eclipse DemoCamp Poznań - cyklu imprez odbywających się na całym świecie pod patronatem Eclipse Foundation. Spotykamy się w poniedziałek, 24 listopada w Piwnicy 21 w Poznaniu. Start o 18:00.
Będziemy promować Eclipse'a jako IDE oraz platformę RCP tym razem jednak przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego! Prosto z Kanady zaprosiliśmy Wassima Melhema - lidera technicznego zespołu tworzącego Eclipse Plug-in Development Environment (PDE), obecnie rozwijającego komercyjne produkty bazodanowe w oparciu o platformę Eclipse. Dawid Weiss z Politechniki Poznańskiej opowie o kulisach osadzania wyszukiwarki Carrot w aplikacji RCP, zaś Bartosz Michalik przedstawi sposób na niechciane rozszerzenia platformy, prezentując mechanizm PDE Product Customization.
Zachęcamy i Was do współtworzenia imprezy w sesji lightning talks, która ostatnio cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jeżeli chcecie opowiedzieć o Waszym produkcie, doświadczeniach, problemach czy poruszyć jakikolwiek temat związany z Eclipsem - scena, mikrofon i projektor staną się Wasze na kilka minut.
Tak jak uprzednio przygotujcie się na ożywione dyskusje przy darmowym piwie i pizzy oraz na odrobinę aktywności fizycznej na matach DDR ;-) A wszystko to w znakomitym towarzystwie poznańskiej społeczności IT!
Udział jest bezpłatny jednak prosimy o rejestracje na stronie (lub mailowo u organizatorów) .
Myśli, porady, tutoriale na temat środowiska Eclipse (i nie tylko)...
wtorek, 18 listopada 2008
3. edycja Eclipse DemoCamp Poznań już w poniedziałek!
poniedziałek, 23 czerwca 2008
Eclipse DemoCamp już dziś w Poznaniu, a w sobotę w Krakowie!
Przypominam, że już dzisiaj czeka nas wielkie eclipsowe wydarzenie w Poznaniu, czyli Eclipse DemoCamp! Serdecznie zapraszamy do Piwnicy 21 na godzinę 18:00. Jeśli jeszcze się nie dopisaliście to listy uczestników to zróbcie to już teraz (do edycji wiki potrzebne jest hasło na Bugzilli Eclipse'a, jeśli nie macie takiego konta, to dajcie znać w komentarzu, a dopiszę Was do listy).
Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, będą goście z laboratorium IBM'u w Krakowie - Szymon Brandys oraz Tomek Żarna, będzie mowa modelowaniu biznesowym, generowaniu raportów, nowościach w Eclipse Ganymede, a także o mechanizmie zadań w platformie Eclipse, uczestnicy projektów eclipsowych w ramach Google Summer of Code opowiedzą o tym co przygotowują, a dodatkowo każdy z Was będzie mógł wziąć mikrofon i powiedzieć kilka słów od siebie! Z tego co wiem, to organizatorzy planują kilka niespodzianek, więc nie może Was tam zabraknąć!
Kraków też szykuje spotkanie w ramach Eclipse DemoCamp - najbliższa sobota 28.06.2008 godzina 12:30, klub RE. Jeśli nie możecie dołączyć do nas w Poznanu, to w Krakowie na pewno też będzie ciekawie, więc zachęcam do uczestnictwa!
poniedziałek, 9 czerwca 2008
Eclipse DemoCamp 2008 w Poznaniu!
Tak jest - również teraz włączamy się w ogólnoświatowe organizowanie spotkań sympatyków Eclipse'a, czyli Eclipse DemoCamp. Tym razem będzie tylko jedno spotkanie, ale za to w zupełnie innej atmosferze, gdyż zapraszamy do Piwnicy 21 na ul. Wielkiej w Poznaniu. Zaczynamy o godzinie 18:00 we wtorek 24. czerwca.
Mamy juz pierwszych chętnych do prezentacji, jeśli ktoś z Was chciałbym powiedzieć coś na temat Eclipse'a lub swojego projektu opartego na Eclipsie to zapraszamy (wystarczy zostawić namiar na siebie w komentarzu, lub napisać maila do Jacka, który zajmuje się współorganizacją spotkania, na adres: jacek.pospychala [at] gmail.com), plotka też niesie, że będziemy mieli gości z laboratorium IBM'a w Krakowie.
Poprzednia impreza Eclipse DemoCamp cieszyła się sporym zainteresowaniem, szczegóły znajdziecie tutaj i tutaj, można też zobaczyć filmy z prezentacji.
sobota, 15 grudnia 2007
Filmy z Eclipse DemoCamp w Poznaniu są już dostępne!
Krzysztof Daniel i Bartosz Michalik - "Eclipse Way - czyli w jaki sposob organizowac prace wokol projektu open source"
Katarzyna Bylec i Mateusz Pabiś - "g-Eclipse - introduction to grids, access the power of the grid"
Jacek Pospychała - "How big fun OSGI can be?"
Łukasz Olek - "UC Workbench - przyklad aplikacji RCP"
piątek, 30 listopada 2007
Eclipse DemoCamp 2007 w Poznaniu zakończony!
Tak jak zapowiadałem w ostatnią środę odbyła się druga i zarazem ostatnia część wydarzenia Eclipse DemoCamp w Poznaniu. Podczas prezentacji odwiedziliśmy się, czym jest specyfikacja OSGi i czemu jest taka fajna. Mogliśmy również zobaczyć jak wygląda przykładowa aplikacja Eclipse RCP, czyli projekt UC Workbench.
Pracujemy nad udostępnieniem spotkać w postaci wideo, jak tylko będzie coś wiadomo to dam Wam znać
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i do zobaczenia następnym razem.
A na koniec jeszcze kilka zdjęć z ostatniego spotkania:



środa, 28 listopada 2007
Druga odsłona Ecipse DemoCamp dziś wieczorem!
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Eclipse DemoCamp, które odbędzie się dzisiaj w Centrum Wykładowym Politechniki Poznaskiej w sali nr 13 o godzinie 18:30. Będzie można posłuchać dwóch prezentacji:
- Jacek Pospychała powie nam: "How big fun OSGI can be?"
- Łukasz Olek przedstawi projekt "UC Workbench - przyklad aplikacji RCP"
Do zobaczenia wieczorem!
piątek, 23 listopada 2007
Pierwsza część Eclipse DemoCamp w Poznaniu już za nami
W ostatnią środę odbyło się pierwsze (z planowanych dwóch) spotkań Eclipse DemoCamp w Poznaniu. Na spotkanie oprócz organizatorów oraz prezenterów przybyło ponad 80 osób, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Prezentacje (mimo kłopotów technicznych z połączeniem internetowym) stały na wysokim poziomie, a publiczność nie próżnowała i oprócz jedzenia ciastek zadawała również pytania :-)
A oto jak mniej więcej wyglądało spotkanie:



Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na najbliższą środę, kiedy to odbędzie się druga odsłona Eclipse DemoCampa w Poznaniu.
środa, 21 listopada 2007
Pierwsza odsłona Eclipse DemoCamp w Poznaniu już dzś!
Przypominam, że już dzisiaj o 18:30 odbędzie się pierwsze z dwóch spotkań w ramach Eclipse DemoCamp. Jak można zobaczyć na stronie wydarzenia zapisało się już ponad 30 osób (więcej niż w Toronto, Monachium czy Chicago), myślę więc że będzie to świetna okazja spotkać osoby zainteresowane Eclipsem!
Na dziś zaplanowane są dwie prezentacje:
- Bartosz Michalik (IBM) oraz Krzysztof Daniel (IBM) opowiedzą o "Eclipse Way - czyli w jaki sposób organizować prace wokół projektu open source"
- Katarzyna Bylec z Mateuszem Pabisem opowiedzą o gridach oraz o projekcie g-Eclipse, w którym biorą udział
Zapraszam wszystkich do udziału! A dla tych co nie będą mogli uczestniczyć i włączyć się do dyskusji pragnę poinformować, że będziemy nagrywać prezentacje, więc będziecie mogli zobaczyć co się działo.
Szczegółowe informacje (co?, gdzie? i kiedy?) znajdziecie na poniższym plakacie:
niedziela, 4 listopada 2007
Eclipse DemoCamp w Poznaniu!
Kolejna informacja o spotkaniu sympatyków Eclipse'a. Jako IBM Eclipse Support Center w połączeniu z GIKiem oraz poznańskim JUGiem organizujemy Eclipse Demo Camp w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Będzie można spotkać programistów projektu Eclipe'owego g-Eclipse, posłuchać o ciekawych projektach opartych na Eclispsie oraz o tym w jaki sposób powstaje sam Eclipse.
Ciągle myślimy nad formą spotkania, ale już teraz zapraszam, bo będzie się działo! :)